Čet, 29.09.2022. 14:11
"Pričam ti priču", biblioterapijske pričaonice u Dječjoj kući

Jeste li već čuli za biblioterapiju? Još od davnih dana knjige nam pokazuju da nas snagom svojih riječi liječe, osnažuju, pokreću. Kada čitanju i slušanju priča pridodamo prekrasne ilustracije i kreativne aktivnosti, moć ljekovitosti samo raste. Upravo ćemo na taj način zajedno provoditi subotnja jutra – u priči, razgovoru i kreativnom izražavanju. U suradnji Udruge "Portić" i Gradske knjižnice Rijeka, naša teta pričalica Anja Kučan Buterin svake druge subote će u Dječjoj kući održavati biblioterapijske radionice pod nazivom "Pričam ti priču".

Vrijeme održavanja: Svake druge subote u 10 sati (redovni ciklus, 2 grupe).
Prvi susret prve grupe održat će se 24. rujna, a druge grupe 1. listopada.
Lokacija: Dječja kuća / Dječji odjel Stribor
Dob: 4 – 6 god.

Anja Kučan Buterin je po struci magistra kroatistike, edukantica Gestalt psihoterapije, po zvanju školska knjižničarka, članica i volonterka Udruge "Portić", a u slobodno vrijeme mama koja obožava čitati priče. Vjeruje da riječi imaju ljekovitu moć. Upravo ih zbog toga najviše voli podijeliti s najmlađima.

Sudjelovanje je slobodno za članove Gradske knjižnice Rijeka, a prijavu je potrebno izvršiti osobno u Dječjem odjelu Stribor/Dječja kuća.

Više informacija na: https://gkr.hr/Magazin/Najave/Pricam-ti-pricu-biblioterapijske-pricaonice-u-Djecjoj-kuci

Izvor: Gradska knjižnica Rijeka

3. natjecanje u čitanju "I ti možeš biti teta/barba pričalica"

Dragi učenici, povodom Dječjeg tjedna pozivamo vas i ove godine na naše 3. natjecanje u izražajnom čitanju proznih književnih tekstova „I ti možeš biti teta/barba pričalica“.

Sve to je "Portić"!

Dani otvorenih vrata udruga manifestacija je koju organizira Ured za udruge Vlade RH s ciljem informiranja javnosti o radu udruga u lokalnoj i široj zajednici. Tim povodom i Udruga Portić želi upoznati sugrađane s mogućnostima sudjelovanja i prednostima koje pruža uključivanje djece i mladih u projekte/programe/aktivnosti udruge, ali i s mogućnostima volontiranja. Na višednevnoj manifestaciji Sve to je "Portić"! predstavit ćemo programe "Pripovjedač/ica priča za laku noć" i "3, 4 Uči, sad", projekt "Čitko" te aktivnosti "Biblioterapija za djecu", "Pod riječkim suncobranom" i Natjecanje u izražajnom čitanju proznih književnih tekstova "I ti možeš biti teta/barba pričalica", a u svemu nas podupire i Primorsko-goranska županija.

Navedeno ćemo predstaviti kroz 6 interaktivnih pokaznih radionica u prostoru udruge na adresi Trg sv. Barbare 5/1 u Rijeci:

1. lipnja – 17:00 sati
3, 4 Uči, sad - program osnaživanja učenika za uspješno učenje, kritičko mišljenje i emocionalni razvoj
- radionica je namijenjena djeci od 4. do 8. razreda osnovne škole i studentima volonterima

1. lipnja – 18:00 sati
Kreativne ljetne radionice "Pod riječkim suncobranom"
- radionica je namijenjena djeci od 7 do 10 godina

1. lipnja – 18:30 sati
Biblioterapijske radionice za djecu
- radionica je namijenjena djeci od 6 do 9 godina

2. lipnja – 18:00 sati
Čitko, projekt razvijanja čitalačke kompetencije
- radionica je namijenjena djeci od 1. do 4. razreda osnovne škole i studentima volonterima

2. lipnja – 19:00 sati
Pripovjedač/ica priča za laku noć - tete/barbe pričalice
- radionica je namijenjena zainteresiranim volonterima

3. lipnja – 10:30 sati
- radionica je namijenjena djeci od 1. do 6. razreda osnovne škole

Bez obzira kome je radionice namijenjena, pozvani ste svi koji želite nešto više saznati o projektima/programima/aktivnostima udruge te se za sudjelovanje možete prijaviti putem poveznice: https://bit.ly/Prijavnica_Sve_to_je_Portić

Vidimo se u Portiću!

Tete i barbe pričalice u svijetu bajki

S početkom proljeća eto nas opet s pričama koje za vas čitaju naše tete i barbe pričalice. Ovaj put smo pripremili bajke, basne, narodne priče, mitove, legende... Sve to ćete moći poslušati svake srijede i subote na Facebook stranici Udruge i YouTube kanalu gdje vas očekuju "Tete i barbe pričalice u svijetu bajki".

Prijavite se za kreativne radionice "Pod riječkim suncobranom"

Pozivamo vas da prijavite djecu od 7 do 10 godina na Kreativne ljetne radionice "Pod riječkim suncobranom". Djecu na radionice