Pokusić za Portić - Portić u OS Gelsi

"Portić" i "Gelsi" i ove godine pokazali su svoju dugogodišnju uspješnu suradnju, a povod je bio upravo Dječji tjedan. Naime, 4. listopada 2018. godine, učenici 4.b razreda pokazali su svoju kreativnost u izvedbi pokusa koji su imali vrlo korisnu primjenu u svakodnevnom okruženju. Tema radionice nosila je naziv "Pokusić za Portić", a voditeljica radionice bila je učiteljica Vlasta Tibljaš. Ovo su samo neki od naziva pokusa koji su uspješno izvedeni:

1. Sunce - zagrijavanje tamne i obične plastične čaše s vodom
2. Trošenje kisika gorenjem
3. Ima li u zraku vodene pare?
4. Ispitivanje svojstava i sastava tla
5. Ispunjenost čaše zrakom
6. Lava Lampa
7. Bakterije
8. Mekana eksplozija
9. Duga na zidu
10. Jaje koje skače
11. Sjene
12. Duga u tanjuru
13. Plutajuće ulje
14. Voda na kartonu
15. Obojeni cvijet...

Gelsi

Gelsi

Gelsi

Gelsi