Čet, 18.07.2024. 09:41

15 godina Portića (2006 - 2021)

15 godina Portića (2006 - 2021)

U utorak, 30. studenog 2021. na Trgu sv. Barbare u Rijeci, uz prisustvo djece i odraslih te uz bogat program proslavili smo 15. rođendan "Portića". Udruga je većini ljudi poznata po projektu "Pripovjedač /ica priča za laku noć", znanom i kao "Tete i barbe pričalice" pa je proslava rođendana uz izdavanje prve vlastite slikovnice bio logičan slijed. Volonteri udruge kroz sve ove godine pročitali su mnoge priče koje su terapeutski djelovale kako na slušatelja tako i na one koji su ih čitali.

Slikovnica "Mala barka iz Portića", autorice Marine Bjelobabe, promovira vrijednosti koje udruga njeguje od samih početaka: zajedništvo, humanost i kreativnost. Osim Marine, stvaranju slikovnice doprinijela su i djeca svojim crtežima, koji su sada dio jedne nove priče. Slikovnica je namijenjena i djeci i odraslima, a radnja se zbiva u luci "Portić" na Kantridi, po kojoj je ova riječka udruga i dobila ime.

Kako je protekla proslava na Trgu svete Barbare, pogledajte u video prilogu portala Moja Rijeka: https://www.youtube.com/watch?v=PP_xVsFEAIU i Kanala RI: https://youtu.be/0JkYzvqGBko. Gostovanje autorice slikovnice Marine Bjelobabe u programu Kanala RI (26.11.2021.) pogledajte ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=25ioqJ_ytOA&t=1420s

Želite li kupiti "Malu barku iz Portića" i time podržati rad naše Udruge, dođite u Scarpinu 5 u Rijeci (radnim danom od 9-13) ili nam se javite na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ili nas nazovite na broj mobitela: 0913550000.

Galerija fotografija / Fotograf: Miro Dežulović